Sıkça Sorulan Sorular

Otomatik şanzıman tamiri, dsg mekatronik tarzı şikayetlerin en öne çıkan sorularını cevaplandırdık. Sorunuzu ve cevabını aşağıda bulamazsanız, lütfen bize ulaşın

0 506 106 29 82 Doğan Gozan

Araba şanzımanı neden bozulur ?

Bakımsızlıktan bozulur

Dsg şanzıman lambası yanıp sönüyor, sebebi ne olabilirr ?

Mekatronik arızasını gösterir,  ya da ya da şanzımanda bir sorun olduğunu gösterir.

Dsg şanzıman kalkışta titreme neden olur ?

Kavrama kaynaklı sıkıntıların işaretidir. Yinede aracınızı en yakın zamanda servisimize getirip, uygun cihaza bağladıktan ve gerekli kontrolleri sağladıktan sonra tam sorunu net bir şekilde anlayabiliriz.

Dsg şanzıman ses neden çıkar ?

Mesela K1 ve K2 sorunları var şanzımanlarda Kronik bir sorundur, bilye bozukluğu da olabilir sorun K1 K2 ise çözümü yoktur. Bize telefonla ulaşmanız durumunda, daha detylı bilgilendirme yapılacaktır. Darum araç ve modele göre maaliyet değişkenliği göstermektedir.

Kalkışta titreme neye mal olur ?

Kalkışlarda titreme durumu kavramadan dolayı olur bu durum şanzıman sökülüp kavrama değiştiriliyor, fiyat marka ve modele göre değişmektedir, telefon ile marka ve model belirterek sorarsanız güncel fiyat bilgisi verebiliriz.

0 506 106 29 82 – Doğan Gozan

Dsg şanzıman vites neden geçmiyor ?

Yüksek ihtimalle mekatronikten kaynaklıdır ama en iyi şekilde net cevap verebilmemiz için, iyi analiz edebilmemiz ve aracı cihaza bağlamamız gerekiyor. Elektriksel bir sıkıntı olduğu zaman cihaz aracınıza bağlandıktan sonra sorunu açıkça göstermektedir. En net bilgi araca cihazı bağladıktan sonra alınabilmektedir. En yakın servise gidip aracınızı orijinal cihazına bağlatıp sorunu anlayıp ustamız a bildirirseniz net cevabı alabilirsiniz.

0 506 106 29 82 – Doğan Gozan

Dsg şanzıman yağı hangi periyotlarda değiştirilir ?

DSG şanzıman yarı otomatik bir şanzımandır, tam otomatik şanzıman değildir 2 litre yağ alır 80 veya 90000 km de değişmesinde fayda vardır.

Şanzıman yağı eksik olursa ne olur ?

Tam otomatik bir şanzımanda yağ eksik olursa, her sorunla her an karşılaşabilirsiniz. Tam otomatik şanzımanda yağ çok önemlidir. Kontrol ettirmenizi öneririz.

Şanzıman neden çok ısınır ?

Tam otomatik şanzımanda herhangi bir sıkıntının işaretidir, en kısa zamanda kontrol ettirmenizi ve gelecekte karşılacabileceğiniz yüksek maaliyetlere erken müdahale ileönlemenizi tavsiye ediyoruz.

En iyi otomatik şanzıman yağı hangisidir ?

Her şanzımanın farklı farklı fonksiyonlara var bir şanzıman için çok iyi olan bir yağ, diğer bir şanzıman için çok kötüdür her marka ve model araç için, farklı marka ve kalitede en iyi yağ kavramı değişmektedir. Aracınızın kitapçığında tavsiye olarak zaten belirtilmiştir. Gözönünde bulundarmanızı ve servisinizde dikkat edilmesini göz ardı etmeyiniz.

Dsg şanzıman tamiri kaç gün sürer ?

Minimum 3 gün sürer, DSG de arızaya göre değişkenlik göstermektedir.

Hemen Ara